חיפוש

איזה מזל

לפעמים, כשאתה הולך אני מתהפך במיטה עד בוא האור אני דואג שאולי כבר לא תחזור שיישאר ממך רק הד ואז ברגע אחד בודד אני מבין כמה טוב זה לפחד ואיזה מזל שיש לי בכלל את מי לאבד.

נטע מריונטה

נטע אולי תאכלי פחות או לפחות תכניסי את הבטן תשחררי קצת, תחייכי למה את קשה כמו אבן? נטע תלמדי איך לסלסל, הזמן אוזל העולם כולו במה תשחקי בסינדרלה ותבכי למצלמה נטע מריונטה חדר מנוכר במלון הכי יקר שנתיים של טיפול וזה עוד לא נגמר נטע מריונטה הם קוראים לך משוגעת ומה יהיה הסוף שלך - עדיף לך לא לדעת. עדיף לך לא לדעת. נטע תני להם שירים פשוטים שני בתים ואז פזמון תטרפי את העולם ושיהיה בתיאבון נטע תפזרי את השיער, תראי בשר נו, למה את מחכה? חנוכה זה פסטיגלים בואי נביא את המכה! נטע למה את עצובה? אל תהיי כפוית טובה הכול הקרבנו בשבילך ועכשיו הבאנו מישהי אחרת שתרקוד כאן במקומך נטע מריונטה חדר מבולגן ומכתב אחד קטן השארת הכול עומד ואין לך יותר זמן נטע מריונטה הם קראו לך משוגעת ומה

בצד המאמין

אני בטוח שאז, בתקופת המכבים אחד מהם עלה לכולם על העצבים וכשמצאו את פך השמן, הוא דווקא ביאס - "זה יספיק כולה ליום. אל תבנו על נס." ואז כשהם התחילו להתפלל ולברך הוא עמד בצד, לבד, הצביע וגיחך ואחד מהם זרק לו: "מה יש כבר להפסיד? בוא ותצטרף, מה, באת להוריד?" ואז משום מקום, הנס הזה קרה שמונה ימים שלמים דלקה המנורה וכל המכבים רקדו שם עם האור רק זה שאז גיחך יצא בסוף חמור אז בחנוכה הקרוב, שתכף ייכנס אני מאחל שלא נהיה כמו ההוא, המבאס שנבנה תמיד על נס, גם בלי להבין ושתמיד נבחר להיות בצד המאמין.

דרוש: חלום

דרוש: חלום. נוצץ וחזק כמו יהלום כזה שיצליח לתת לי בעיטה להוציא אותי בבוקר כל יום מהמיטה אנשים סביבי רוצים להיות מפורסמים להקיף את העולם, לחצות את הימים לנשום אוויר דליל, לזרוק את החכה לפתוח איזה סטארט-אפ, לעשות את המכה וגם כשזה קשוח - הם לא מפחדים אחד רוצה לברודווי, השני למאדים הם עקשנים כמו ילדים, מפוצצים בהשראה וזה צפוף כמו מנהטן, אכזרי כמו מראה וזה מוצדק וזה ענק וזה חזק וזה פנטסטי רק לי אין שום חלום ובחיי שחיפשתי אז נשארתי קצת בודד ממוסמר לאדמה כי הייתי מתאבד אם היה לי רק על מה.

סטורי

חבל שהחיים הם לא כמו סטורי (בקטע מטאפורי) - אתה יכול לבחור כל רגע ורגע ואז לעצב, לבחור את הרקע אם זה אחד שתרצה לזכור אתה יכול ללחוץ על כפתור ולשמור אם זה אחד שאתה לא צריך כזה לא חשוב או עצוב או מביך מלא טעויות, מפוצץ בדמעות - הוא פשוט נמחק אחרי 24 שעות.

בחירות 2020

אלברט איינשטיין אמר פעם דבר חשוב (יהודי חכם אלברט, היו לו תובנות) - "אי-שפיות היא לעשות את אותו הדבר שוב ושוב ולצפות לתוצאות שונות." אז כבר פעם שלישית מחכים למשיח עם אותה השיטה ואותן הבטחות ומי שחושב שהפעם נצליח - הוא תמים או טיפש, לא פחות. ויש תוהו ובוהו סטייל בראשית רק אלברט לוחש לי מהשמיים: "עזוב מה אומרים על פעם שלישית - לא גלידה ולא נעליים." ואבא שלי יושב במרפסת מתבייש וצועק לשכנה: "אם הם מוכנים לפזר את הכנסת, הם יפזרו בסוף גם את המדינה."

בום

בגיל שלושים ושש כבר קשה להתרגש. הרי דפקת בחיים הרבה יותר מביס וידעת כבר גבהים, וידעת תהומות טיילת בעולם עם חלום אחד בכיס הדרכון הפנימי שלך מלא בחותמות ונתת כבר אמון במי שלא היה ראוי ובכל זאת שוב הצלחת לזהות בו את הטוב וניסית חומרים כשהכל נהיה דהוי ושנאת את עצמך, וחזרת לאהוב אספת הפסדים, וביקשת ניצחונות עברת עוד פרידה, וכתבת על זה שיר וניסית רק לבחור בטעויות הנכונות ועשית כבר פאדיחות שעדיף שלא נזכיר ולמדת שהזמן הוא לא תמיד רופא והפכת לסמרטוט כדי לקבל קצת אישורים והתחזרת על החיים כאילו הם בופה וסגרת ת'עניין הלא פתור עם ההורים אז בגיל שלושים ושש כבר קשה להתרגש אתה לומד לשלוט באש אבל זה לא אומר כלום כי כשכבר באה להבה חזקה כזאת, טובה היא באה אליך... בבום.

פגשתי את עצמי

פגשתי את עצמי בעוד עשר שנים עצרנו ודיברנו באמצע הרחוב שאלתי איך הולך ומה העניינים חייכת וענית לי שטוב לך, שטוב שאלתי מה עבר עליך או עליי ניסיתי לנחש, חיכיתי לתשובה ענית לי שיש לך קצת שקט, ואולי בקרוב גם איזה ילד, ויש גם אהבה עוד תגשים חלומות שלא העזת לחלום עוד תשרוד מלחמה ותחיה בשלום - עם עצמך תמצא מנוחה ותגיע אליי עוד בדרך שלך המשכנו לדבר, לרגע התקרבת לחשת לי: תשאל אותי הכול, אל תהסס ונראית לי לא רע, כאלו שמצאת את כל מה שאני עדיין מחפש רק אל תמשיך לרדוף, אחרת תשתגע אמרת ונפרדנו, הרחוב היה כבר ריק ואז פתאום זרקת כמו מישהו שיודע: הכול יהיה בסדר, מה אתה דואג?

מסננת

פעם היו לי מיליון חברים הטלפון שלי צילצל לילות ובקרים - חבר אחד ליציאות חבר אחר לדמעות חבר אחד שמעביר לי את הזמן ברכבת היה אחד כזה מופרע ואחד חכם נורא וחבר אחד יחיד שאמא שלי אוהבת היה חבר שהוא כמו אח ואחד כזה תותח וחבר זורם שפעם בדקנו את הגבולות היה חבר לבדידות וחבר מהילדות ואחד כזה חופר לחצי בירה בלילות כן, פעם היו לי מיליון חברים אבל משהו מצטמצם בנו תמיד כשמתבגרים - כבר לא צריכים המון לא מאות, ולא מיליון החורים במסננת נהיים יותר צפופים אז לומדים איך לשחרר, לא לפחד מהסופים ועל כל מי שעבר - אני לא מתחרט כי בסוף מי שנשאר הוא כזה של באמת.

  • Facebook - White Circle
  • YouTube - White Circle
  • Instagram - White Circle